EKG s.r.o. - zastoupení LAOWA pro ČR a SK Gočárova třída 1105
Hradec Králové, 500 02

telefon: +420 495 538 132
email: info@ekgfoto.cz
www: www.laowa-objektivy.cz


Laowa 11 mm f/4,5 FF RL a 14 mm f/4 FF RL Zero-D

Společnost Venus Optics u oblíbené značky Laowa doplnila řadu širokoúhlých rektilineárních objektivů pro fullframové bezzrcadlovky. K úspěšnému objektivu Laowa 9 mm f/5,6 FF RL přibyla v prosinci 2020 další dvě ohniska: 11 mm f/4,5 FF RL a 14 mm f/4 FF RL Zero-D.

Text a foto: redakce FotoVideo a Laowa

Když chcete klasiku, spolehlivost a kvalitní zpracování
Oba objektivy jsou velmi kompaktní, plně manuální a vyznačují se kvalitně zpracovanou kovovou konstrukcí. Mají skutečně kompaktní rozměry a nízkou hmotnost, což výrazně rozšiřuje jejich možnosti využití, jak je ostatně u objektivů Laowa zvykem a předností. Jsou vybaveny předním závitem na filtr (vedle možnosti využití doplňujícího
držáku na 100mm filtry) a nabízejí nastavitelnost tuhosti ovládání ostřicího prstence. Jak je také u těchto objektivů zvykem, díky pětilamelové cloně lze dosahovat zajímavých
a krásných efektů sunstars. Jsou vhodné na cesty a k upevnění na dron, mají velmi dobré využití při natáčení videa – stačí vám malý gimbal – a díky své velikosti se dají využít i s přístroji se snímačem APS-C. Co více si přát?

Laowa 11 mm f/4,5 FF RL

Laowa 11 mm f/4,5 FF RL

Přejít na produkt

Laowa 11 mm f/4,5 FF RL
Jedná se o objektiv s ultraširokým zorným polem a přímočarým vykreslením. Je ideální pro interiéry, architekturu, přírodu a krajinu. Obrovskému úhlu pohledu 126° napomáhá pokročilý optický design, který zahrnuje asférický vysoký index lomu a prvky s nízkou disperzí, aby bylo možné dosáhnout korigovaných, ostrých a barevně přesných snímků. V jeho konstrukci jsou dva asférické prvky a jeden skleněný s velmi vysokým indexem lomu. Ty pomáhají kontrolovat zkreslení a sférické aberace pro lepší ostrost a přesné vykreslení. Tři prvky s velmi nízkým rozptylem jsou určeny ke snížení barevného třepení v přechodu a chromatických aberací, aby bylo dosaženo vysokého jasu a přesnosti barev. Charakteristikou se jedná o ultra-wide prime, který je určen pro full-frame, ale lze jej použít také u modelů APS-C, kde poskytuje ekvivalentní ohniskovou vzdálenost 16,5 mm.

Laowa 14 mm f/4 FF RL

Laowa 14 mm f/4 FF RL

Přejít na produkt

Laowa 14 mm f/4 FF RL Zero-D
Širokoúhlý objektiv určený pro fullframový formát. Nabízí zkreslení blízké nule (Zero-D) se zorným úhlem 114 °. Má na sobě 52mm závit pro filtry a ultraširokou perspektivu umožňující vytvářet inspirativní snímky s jedinečnými prvky. To vše při zachování extrémní kompaktnosti a nízké hmotnosti. Konstrukčně je složený ze dvou asférických prvků a tří prvků s extrémně nízkým rozptylem, potlačuje zkreslení téměř na nulu z rohu do rohu. Je ideální pro každodenní fotografování, můžete ho mít stále sebou.